Aslında Aerobie Inc.‘in pazardaki en yenilikçi kahve yapma makinesini üretmesi ve satışını yapması herkes tarafından sürpriz olarak nitelenebilir. Çünkü Aerobie Inc., ürettikleri spor oyuncakları ile ünlü bir markadır. Aerobie Inc., Alan Adler tarafından  kendisinin tasarladığı yüksek performanslı spor oyuncaklarının üretimini ve satışını yapmak amacı ile 1984’te kuruldu. Şirket, kurulduğu yıllarda, Aerobie Flying Ring adlı ilk ürünü ile, fırlatıldığında en uzun uçabilen frizbi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girerek büyük bir başarıya imza attı. O zamandan beri Aerobie Inc. pazara, yüksek teknoloji ile yaratılmış boomerang, daha fazla uçmasını sağlayan yüzgeçleri olan köpük Amerikan Futbol topu, patentli yüksek performanslı yo-yo ve bunlar gibi birçok yenilikçi açık hava spor oyuncaklarını sundu. Aerobie spor oyuncakları, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve 35’in üzerinde üllkede satılıyor. Aerobie ürünleri her yaşa ve kültüre hitap ettiği için hep popular kalmayı başardı. Aerobie, Amerika Birleşik Devletleri’nde kalite standartlarını hep en yüksekte tutarak ürünlerini yapmayı sürdürüyor.

ALAN ADLER

Yaklaşık iki yıl önce, evlerde kullanılan kahve makinelerinin yaptığı kahvelerin düşük kaliteli olması Alan Adler’ın düşüncelerini bu konuya yönlendirdi. Aynı zamanda bir bilim insanı olan Alan, kahvenin demleme süreçleri ve bu süreçlerin kahvenin lezzeti üzerindeki etkilerini araştırmaya yönelik çalışmalara başladı. Araştırmalarını ağırlıklı olarak, hem profesyonel kahve tadımcıları, hem de halktan kahve içicileri ile yaptı. Araştırmasının bu bölümünde, hemen hemen tüm kahve içicilerinin zengin tat ve aromadan hoşlandığı bununla birlikte acılık (asidite) ve bazı kahve ekipmanlarının bıraktığı kahve kalıntılarından hoşlanmadığı sonucuna vardı. Alan Aeropress’i yapma aşamasında birçok farklı tasarım üzerinde çalıştı. Ve Aeropress’i, diğer birçok kahve ekipmanının yol açtığı fincandaki kahve kalıntısını ortadan kaldıracak, filtre kahvenin sadece 5’te 1’inden az oranda asidite ile inanılmaz derecede yumuşak ve zengin içimli olacak şekile getirdi. El Segundo California’dan Peter Lewis Aeropress ile yaptığı kahveyi tattıktan hemen sonra Aerobie’ye şöyle yazdı ; “Bu, taze çekilmiş kahvenin zengin aroması ile bağdaşan tadı, tam anlamı ile bize sunuyor. Böyle bir tadın var olduğunu hiçbir zaman düşünmemiştim. Teşekkürler. Teşekkürler. Teşekkürler.”

Aeropress’in en önemli ve öne çıkan özelliği, zengin ve yumuşak tadı olmasının yanı sıra, kullanım kolaylığı ve hızlı temizlenebilmesi ile ilgili de kullanıcılarından çok iyi eleştiriler alıyor. Bir dakika içerisinde 4 fincana kadar kahve demleyebilir ve saniyeler içerisinde de temizleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Adsız tasarım
Mira_logo_registered


Mira Gıda Turizm ve Tic. A.Ş

Barbaros Mah. Begonya Sokak Nidakule Kuzey
No: A3/75 Ataşehir, 34746 , İstanbul